Zjistěte víc

o Continuu a mém přístupu

Pohyb je to, co jsme, ne něco, co děláme.

Emilie Conrad, zakladatelka Continuum

Ve chvílích, kdy svoji pozornost obrátíme do svého těla s laskavou zvídavostí, bez očekávání, otevíráme se přirozené inteligenci života.

 Co nás limituje prožívat nás život v plném potenciálu?

Zvyky pohybové, myšlenkové, jazykové…?

Continuum je unikátní somatická a pohybová praxe, ve které pomocí našeho dechu, pozornosti, zvuků, instinktivních a intuitivních pohybů zkoumáme a zvídavě objevujeme potenciál našeho těla.

 

Continuum vám umožní si fyzicky i psychicky odpočinout, naladit se na své tělo, zrelaxovat a dobít energii už během jediné lekce.

V čem spočívá přínos Continuum?

Uvolnění vzorců na mnoha úrovních… 

V momentě, kdy změníme náš vzorec nebo uvolníme tlak, posouváme se vstříc…

Plynulost a přirozenost proudu tekutin v nás… 

Bez hranic

Somatická praxe Continuum může pozitivně ovlivnit různé oblasti vašeho života…

Co pro nás znamená tělo?

Když se řekne tělo, každý z nás si představí něco jiného. Naše představy obvykle vychází z našich předchozích zkušeností, názorů, prostředí, ve kterém jsme vyrůstali a které nás obklopuje. Ve chvílích, kdy naši pozornost obrátíme do našeho těla a začneme ho vnímat se zvídavostí a otevřeností, se naše minulé představy mění a my si můžeme vytvářet nový vztah se svým tělem.

Proč to může být prospěšné?

REGENERACE

Díky tomu, že svoji pozornost obrátíme od vnějších podnětů k našemu dechu, aktivujeme v našem těle klidový režim (parasympatický nervový systém), který napomáhá celkové regeneraci.

 

VITALITA

Naše fyzická těla jsou z velké části tvořena vodou. V uspěchanosti každodenního života se naše tkáně a tekutiny stlačují a snižují naši vitalitu. Svou vitalitu můžeme zvyšovat kreativním, fluidním pohybem, který podporuje pružnost a plynulost našich systémů v těle.

 

ROVNOVÁHA

V našich životech jsme často zahlceni množstvím impulzů z vnějšího prostředí. Ve chvílích, kdy si dovolíme zpomalit, být sami se sebou, naše tělo může spočinout, integrovat vjemy a prožívání a obnovit rovnováhu a harmonii.  

 

KOMUNIKACE A VZTAHY

Když začneme naše tělo pozorovat, zkoumat a vnímat bez jakýkoliv očekávání, hodnocení a preferencí, pouze se zvídavostí, jaká je vlastní malým dětem, získáváme tím jiný úhel pohledu, rozvíjíme lepší komunikaci a vztah se svým tělem i okolím.

 

RADOST

Často se snažíme dělat věcí správně – správně se stravovat, pracovat, cvičit, vychovávat děti…. Mnohdy při tom všem snažení zapomeneme, že kořením a elixírem našich životů je radost, hravost, potěšení. Skrze hravost a radost z pohybu a objevování se můžeme více uvolnit do našich životů a našeho prožívání.

Po dlouhou dobu svého života jsem vnímala tělo jako stroj, který když funguje, je vše v pořádku, ovšem když se něco pokazí je to třeba spravit, nejlépe okamžitě.

Jak vnímám tělo nyní?

Tělo je proces

Tělo má svou přirozenou inteligenci

Tělo je náš domov

Tělo je pohyb

Tělo je klíč k našemu prožívání

Jak si Continuum můžete představit v praxi?


Jaké jsou jeho principy?

V praxi Continuum na tělo pohlížíme jako na proces, ne na objekt či stroj.

Tělo nepotřebuje manuál. Tělo ví, stačí naslouchat. Tělo má svoji vlastní inteligenci. Naše hlava má ráda stereotypy, zajeté vzorce, návyky, z body A do bodu B.

V Continuum jdeme za tyto vzorce a stereotypy.

Většinou následujeme pokyny zvenčí nebo naší hlavy(myšlení). V této praxi si DOVOLUJEME následovat moudrost našeho těla. Když dáme prostor našemu tělu pohybovat se mimo naučené vzorce, můžeme začít objevovat něco nového, jiného.
Co je na této praxi geniální…Nemusíme se soustředit, zda to děláme dobře, pouze vnímáme CO nám dělá dobře a to následujeme. Všechno je správně.

 Nemusíme mít vždy pocit, že naše tělo ví, co potřebuje, ale když budeme dostatečně pozorně naslouchat, řekne nám to. 

Continuum je inspirováno vodou.

Vše, co nás obklopuje, je voda, voda je v nás. Většina našeho těla je složena z vody/tekutin. Jsou místa, kde tekutina uvnitř nás plyne přirozeně, můžou být i místa, kde takzvaně zamrzne, zpomalí, zhoustne. Což může být způsobené z různých důvodů – zranění, zajeté vzorce, mechanické pohyby/myšlení, leknutí… .Jemným rozpohybováním tekutin uvnitř nás se „zamrzlé místa“ mohou pomalu a jemně rozpouštět.

Získávat opět svoji přirozenou pružnost a vitalitu.

 

Při praxi používáme zvuk (slyšitelný výdech), jelikož zvuk velmi dobře rezonuje s vodou. Zvuky nám pomáhají rozvibrovat a rozpohybovat náš vnitřní prostor. Podporují přirozené nastavení a regeneraci našeho organismu.

 

Je to jako kdybychom sami sebe ladili na naši vlastní a jedinečnou tóninu. Když popisuji slovy tuto praxi, občas mi připadá mi, jako bych popisovala chuť Tiramisu někomu kdo ho nikdy neochutnal. 😊

Nejlepší způsob, jak poznat Continuum, je ho ochutnat – vyzkoušet.

Jak můžete Continuum poznat a vyzkoušet?

Pohybová praxe Continuum

Online kurz

z pohodlí vašeho domova

Pohybová praxe Continuum

Skupinová v Brně

dle výběru lekce

Vypni HLAVU, Zapni TĚLO - jedinečný online kurz

4 týdenní dobrodružná výprava za tajemstvím: POHYB JINAK bez úsilí

Vypni Hlavu, Zapni tělo

Co říkají ti, kteří se mnou zažili somatickou praxi?

 „Zkušenosti s praxí mám od jara letošního roku. Kdy jsem byla poprvé na tvé lekci. Terezka je sympatická, příjemná a celé mi to dávalo a dává smysl… zvuk – tělo – voda – dotek.

Mám za sebou pár lekcí, ale ten pocit zklidnění po lekci je moc fajn.

 

Lenka Walterová, Omice